52
1098874

KARMSTOLAR, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
1 640 - 2 000 EUR
1 710 - 2 090 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Oval stoppad rygg, stoppad sits. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Snidad dekor av blommor och blad. Sitthöjd ca 42, total höjd 93,5 cm.

Krederingsbortfall.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?