165
1235142

ÅKDYNA, "Urnor och blommor", broderad, ca 48 x 107 cm, Skåne 1830. Fylld.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Röd botten med polykromt mönster av stiliserade urnor och blommor samt signatur och datering KJ(?)D 1830.

Slitage, smutsig, smärre fläckar och skador, smärre hål och malskador, lagningar, kompletteringar.