Kan inte nå servern

Important Spring Sale 625

 
975 föremål
158. Olof Löfvander d ä, sked med ringhängen, silver, Luleå 1769.
158. Olof Löfvander d ä, sked med ringhängen, silver, Luleå 1769.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
245. TRUMPETVASER, ett par, fajans. Rörstrand, 1700-talets mitt.
245. TRUMPETVASER, ett par, fajans. Rörstrand, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
13. SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
13. SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
33. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
34. KONSOLBORD, 1800-talets början, Sengustavianskt.
34. KONSOLBORD, 1800-talets början, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
243. PRAKTFAT, majolika. Italien, 1800-tal, Historismus.
243. PRAKTFAT, majolika. Italien, 1800-tal, Historismus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
801. TEBURK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
801. TEBURK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
804. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
659. SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Troligen 1900-tal.
659. SHAKYAMUNI BUDDHA, brons. Troligen 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
640. KRUKA, keramik. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
675. FIGURIN i form av CIKADA, nefrit. Kina, 1900-tal.
675. FIGURIN i form av CIKADA, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
346. John Bauer, "Vinternatt".
346. John Bauer, "Vinternatt".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
511. Maja Fjaestad, "Park".
511. Maja Fjaestad, "Park".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
32. KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
316. Claes Oldenburg, "Knäckebrod".
316. Claes Oldenburg, "Knäckebrod".
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
585. SNUSFLASKA, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
585. SNUSFLASKA, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
53. STOLAR, fyra stycken Stockholms arbeten, Gustavianska.
53. STOLAR, fyra stycken Stockholms arbeten, Gustavianska.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
594. VAS, brons. Troligen sen Mingdynasti (1368-1644).
594. VAS, brons. Troligen sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
563. KÄRL, brons. Troligen Handynastin (206 BC–220 AD).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
765. FLASKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
765. FLASKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
698. KRUKA, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
861. Armband 18K guld med rosenslipade diamanter.
861. Armband 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
223. MATTA, semiantik Täbris, ca 359-364 x 259 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
192. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 201,5 x 122-130 cm.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
392. Carl Flodman, Fiskarboställe i Vitemölle, Skåne.
392. Carl Flodman, Fiskarboställe i Vitemölle, Skåne.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
135. Johan Fredrik Masman, sockerskrin, silver, Stockholm 1814.
135. Johan Fredrik Masman, sockerskrin, silver, Stockholm 1814.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
828. Ett par örhängen 18K guld med fasettslipade citriner och rubiner.
828. Ett par örhängen 18K guld med fasettslipade citriner och rubiner.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
693. TRIPOD, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
693. TRIPOD, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
384. Liss Eriksson, Kvinnofigur.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
656. RAKSHASI, brons. Tibeto-kinesisk, circa 1900.
656. RAKSHASI, brons. Tibeto-kinesisk, circa 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
911. Hängsmycke platina med gammal- och åttkantslipade diamanter.
911. Hängsmycke platina med gammal- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
444. Axel Ebbe, "Lättare än luft".
444. Axel Ebbe, "Lättare än luft".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
905. Garnityr svärtat gjutjärn och stål.
905. Garnityr svärtat gjutjärn och stål.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
793. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
82. LJUSSTAKAR, ett par, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
340. Erik Tryggelin, "Karlbergssjön".
340. Erik Tryggelin, "Karlbergssjön".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
568. PENSELBAD, bergkristall. Qingdynastin 17/1800-tal.
568. PENSELBAD, bergkristall. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
945. Bulgari ring 18K guld med en ametist.
945. Bulgari ring 18K guld med en ametist.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
39. KARMSTOL, Frankrike ca 1760, Louis XV.
39. KARMSTOL, Frankrike ca 1760, Louis XV.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
88. BORDSPENDYL, Frankrike (L J Laguesse Paris 1810-13), Empire.
88. BORDSPENDYL, Frankrike (L J Laguesse Paris 1810-13), Empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
805. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
805. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
387. Christian Eriksson, "Elof".
387. Christian Eriksson, "Elof".
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
502. Arvid Knöppel, "Rådjur".
502. Arvid Knöppel, "Rådjur".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
567. DAKINI, bärnnförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
567. DAKINI, bärnnförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
398. Torun Munthe, Sovande barn.
398. Torun Munthe, Sovande barn.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
880. Tiffany ett par örhängen 18K guld "Vannerie".
880. Tiffany ett par örhängen 18K guld "Vannerie".
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
415. Porträtt av herre i justacorp.
415. Porträtt av herre i justacorp.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
898. Armband 18K guld och platina med gammalslipade diamanter.
898. Armband 18K guld och platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 16 000 SEK
738. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
738. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
467. Carl Johan Fahlcrantz, Vy över Jönköping med Huskvarna.
467. Carl Johan Fahlcrantz, Vy över Jönköping med Huskvarna.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
65. SPEGEL, i Pehr Ljung (1743-1819) art, Sengustaviansk.
65. SPEGEL, i Pehr Ljung (1743-1819) art, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
851. Brosch i form av rosett silver med gammalslipade diamanter.
851. Brosch i form av rosett silver med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
961. Collier platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
961. Collier platina med gammal- och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
309. Roy Lichtenstein, "Joanna".
309. Roy Lichtenstein, "Joanna".
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
683. RULLMÅLNING, tusch och färg på siden. Sen Qingdynasti.
683. RULLMÅLNING, tusch och färg på siden. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
520 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
773. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal med Jiajings märke.
773. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal med Jiajings märke.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
605. ROCK, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
605. ROCK, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
951. Collier 14K guld med granater och rosenslipade diamanter.
951. Collier 14K guld med granater och rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
14 000 - 18 000 SEK
879. Armband 18K guld, pansarlänk.
879. Armband 18K guld, pansarlänk.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
14 000 - 18 000 SEK