Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
299 föremål
641. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
641. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
700 000 SEK
Utropspris
500 000 - 800 000 SEK
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
840. Buddai, porslin. Kina, 1900-tal.
840. Buddai, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
803. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
803. Tallrikar, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
660. Trana, silver och emalj, 1900-talets första hälft.
660. Trana, silver och emalj, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
881. Fat, porslin. Qingdynastin med Jiaqings märke.
881. Fat, porslin. Qingdynastin med Jiaqings märke.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
882. Fat, porslin. Qing dynastin, med Daoguangs sigillmärke.
882. Fat, porslin. Qing dynastin, med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
824. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
837. Fat, ett par, porslin. Troligen Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
830. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
830. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
859. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
851. Skålfat, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
851. Skålfat, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
816. Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
816. Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
602. Burk med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
602. Burk med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
810. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
810. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
878. Roleauvas porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
878. Roleauvas porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
814. Mugg, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
814. Mugg, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
835. Fat, porslin. Tidigt 1900-tal med märke.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
616. Tallrikar, tre stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
588. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
588. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
626. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
589. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
589. Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
614. Smörsnäcka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
848. Skålfat, sex stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
848. Skålfat, sex stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
678. Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
592. Assietter, två stycken, porslin. Transition, Tianqi/Chongzhen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
613. Fat, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
613. Fat, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
850. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
850. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
646. Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.
646. Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
591. Fat, fem stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
591. Fat, fem stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
870. Fat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
870. Fat, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
833. Skålfat, ett par, porslin. Kina, 1900-tal med Guangxus märke.
833. Skålfat, ett par, porslin. Kina, 1900-tal med Guangxus märke.
Klubbat pris 
15 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
872. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
872. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
877. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
877. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
852. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
852. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
842. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
842. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
617. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
617. Bålskål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK