Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
299 föremål
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
827. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
826. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
831. Fiskbassäng, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
831. Fiskbassäng, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
606. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
606. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
642. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.
642. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
609. Vas, qinbaiporslin. Yuandynastin (1260-1368).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
879. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke i botten.
879. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med sigillmärke i botten.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
817. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
817. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
603. Vinkanna stengods. Troligen Sex dynastier, Jin (265-420).
603. Vinkanna stengods. Troligen Sex dynastier, Jin (265-420).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
839. Vas, porslin. Kina, troligen Republik med Qianlongs märke.
839. Vas, porslin. Kina, troligen Republik med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
855. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
855. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
630. Tekanna med kopp och fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
612. Tekruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
861. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
861. Fat, porslin. Qingdynastin med Kangxis märke (1662-1722).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
858. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
821. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
821. Skål, porslin. Republik, 1900-tal med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
654. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
625. Såssnipa, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
806. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
806. Fat, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
875. Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
820. Skål, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke (1875-1908).
820. Skål, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke (1875-1908).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
681. Skulpturhuvud, sten. Mingdynastin (1368-1644).
681. Skulpturhuvud, sten. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
638. Figuriner, tre stycken, dehua, Qingdynastin, omkring år 1700.
638. Figuriner, tre stycken, dehua, Qingdynastin, omkring år 1700.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
845. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
845. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
818. Bojaner med lock, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
818. Bojaner med lock, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
846. Flaska, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
853. Tallrikar, 12 stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
853. Tallrikar, 12 stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
807. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
807. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
634. Fat, porslin. Qingdynastin.
634. Fat, porslin. Qingdynastin.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
644. Skåp, lackerat trä. Japan, 1800-tal.
644. Skåp, lackerat trä. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
652. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.
652. Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
621. Tallrikar, 18 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
621. Tallrikar, 18 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
834. Fat, fem stycken, porslin. Kina, 1900-tal med Jurentangmärke.
834. Fat, fem stycken, porslin. Kina, 1900-tal med Jurentangmärke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
862. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
805. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
805. Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
867. Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
867. Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
662. Rökelsekar/handvärmare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
662. Rökelsekar/handvärmare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
673. Snusflaska med lock, nefrit. Kina.
673. Snusflaska med lock, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
674. Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Sen Qingdynasti.
674. Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
637. Guanyin, dehua. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
637. Guanyin, dehua. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 140 000 SEK
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK