Philip Baldwin och Monica Guggisberg, "Abaco", lampa, Venini, Italien 1999.
Stomme i metall, 5 sfäriska glasskärmar i varierande färger, vikten etikettmärkt Venini design Guggisbrg-Baldwin Abaco, en skärm signerad Venini 99, armaturens höjd ca 180 cm, justerbar totalhöjd ca 250-350 cm.
Smärre slitage, nagg.
×
Logga in
Kunde inte logga in