88
1302290

Tobia Scarpa

(Italien, Född 1935)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 930 - 2 420 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Tobia Scarpa
(Italien, Född 1935)

& Afra Scarpa, matbord, Poggi, Italien 1970-tal.

Gråtonad glasskiva med etsad kantdekor, två ben i bronspläterad metall, höjd 73 cm, längd 200 cm, bredd 95 cm.

Smärre slitage, mindre nagg vid kant.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

246. Åkdyna, "Träd och timglas", rölakan, ca 102 x 53 cm, Wemmenhögs Härad, signerad BID IÅ, daterad 1807.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK