Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
804. Carl August Ehrensvärd, ”Priapusfest”.
804. Carl August Ehrensvärd, ”Priapusfest”.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
817. Kroginteriör.
817. Kroginteriör.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
569. Victor Forssell, "Kvastmakarebacken".
569. Victor Forssell, "Kvastmakarebacken".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
80. Spegel, Stockholmsarbete från 1770-talet, Gustaviansk.
80. Spegel, Stockholmsarbete från 1770-talet, Gustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
642. Anders Zorn, Fjordlandskap Norge.
642. Anders Zorn, Fjordlandskap Norge.
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
562. Roland Svensson, Stora Nassa.
562. Roland Svensson, Stora Nassa.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
403. Cartier collier 18K guld.
403. Cartier collier 18K guld.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
246. Ikon, med delvis förgylld silverram, Ryssland 1800-tal.
246. Ikon, med delvis förgylld silverram, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
793. Kvinna med slända.
793. Kvinna med slända.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
865. Daoistisk gudom, brons. Mingdynastin (1368-1644).
865. Daoistisk gudom, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
869. Buddha, brons. Burma, 1700-tal eller äldre.
869. Buddha, brons. Burma, 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
763. Stilleben med rosor och tulpan i skål.
763. Stilleben med rosor och tulpan i skål.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
809. Gustaf Cederström, ”Hästgardeskorpral”.
809. Gustaf Cederström, ”Hästgardeskorpral”.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
535. Armband 18K guld med en fasetteslipad ametist, G Möllenborg.
535. Armband 18K guld med en fasetteslipad ametist, G Möllenborg.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
764. Pehr Hörberg, Alexander den Store & Diogenes.
764. Pehr Hörberg, Alexander den Store & Diogenes.
Klubbat pris 
18 800 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1062. Kruka, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
1062. Kruka, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
420. Van Cleef et Arpels armband och ring 18K guld.
420. Van Cleef et Arpels armband och ring 18K guld.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
490. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
490. Kors 18K guld med pärlor och hårgömma samt kedja.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
559. Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap.
559. Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
740. Kent Ullberg, "Eagles point".
740. Kent Ullberg, "Eagles point".
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
96. Ljuskrona, för nio ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
96. Ljuskrona, för nio ljus, omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
20. Bord, 1700-talets första hälft, Barock.
20. Bord, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
187. Anders Höberg, dryckeskanna, silver, Göteborg 1693. Barock.
187. Anders Höberg, dryckeskanna, silver, Göteborg 1693. Barock.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
443. Collier 18K guld doserad pansarlänk, Jan Hellströmer.
443. Collier 18K guld doserad pansarlänk, Jan Hellströmer.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
649. Ruth Milles, "Vattenbärerskan".
649. Ruth Milles, "Vattenbärerskan".
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
283. Matta, antik Heris, ca 469,5-471 x 300-309,5 cm.
283. Matta, antik Heris, ca 469,5-471 x 300-309,5 cm.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
120. Bordslystrar, för tre ljus, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
120. Bordslystrar, för tre ljus, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
583. Anna Gardell-Ericson, "Sommarlandskap i solnedgång".
583. Anna Gardell-Ericson, "Sommarlandskap i solnedgång".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
130. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
130. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
76. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
76. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
791. Kyrkointeriör.
791. Kyrkointeriör.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
517. Armband 18K guld i form av en orm.
517. Armband 18K guld i form av en orm.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
591. Jenny Nyström, "Jullöpare".
591. Jenny Nyström, "Jullöpare".
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
450. Brosch 14K guld med en camé, 1800-tal.
450. Brosch 14K guld med en camé, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
483. En ring och ett par örhängen 18K guld.
483. En ring och ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
688. Henri de Toulouse-Lautrec, "Silhouette de femme de dos".
688. Henri de Toulouse-Lautrec, "Silhouette de femme de dos".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
100. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
100. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
78. Spegel, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
78. Spegel, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
946. Väggfält, broderat siden. Qing dynastin, omkring år 1800.
946. Väggfält, broderat siden. Qing dynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
730. Carl Wilhelm Nordgren, "Greve Klas Axel Lewenhaupt" (1757-1808).
730. Carl Wilhelm Nordgren, "Greve Klas Axel Lewenhaupt" (1757-1808).
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
406. Hänge/brosch med en cabochonslipad ametist.
406. Hänge/brosch med en cabochonslipad ametist.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
455. Brosch 14K vitguld med gammalslipade diamanter och en odlad pärla.
455. Brosch 14K vitguld med gammalslipade diamanter och en odlad pärla.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
838. Torsten Fridh, Sittande kvinna.
838. Torsten Fridh, Sittande kvinna.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
816. Pieter Cattel, Hos diversehandlaren.
816. Pieter Cattel, Hos diversehandlaren.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
54. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
54. KUNGLIG STOL, skuren av bildhuggaren Johan Liung 1747, Rokoko.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1014. Praktvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1014. Praktvaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
40. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
40. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
703. Adelsdam i jaktdräkt.
703. Adelsdam i jaktdräkt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK