657
1435118

Okänd konstnär 1900-tal

(Sverige)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 080 - 13 600 EUR
9 660 - 14 500 USD
Klubbat pris
560 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1900-tal
(Sverige)

Liggande kronhjortar, ett par

Gjutarstämplar O. Meyer Fud. på vardera. Grönpatinerad brons. Mått: höjd 99 cm, längd 102 cm, bredd 56 cm samt den andra med mått: höjd 95,5 cm, längd 97 cm, bredd 55 cm.

Proveniens

Sveriges Generalkonsul i Italien Axel Johansson.
Därefter i arv inom familjen.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

473. Juvelbesatt etui i gun metal, förgyllt silver och rosenslipade diamanter, C.E. Bolin, S:t Peterburg ca 1890.
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK