Dine in Style

Bjud in till ett dukat bord och samlas kring en vacker måltid för att fira vårens och sommarens alla högtider.

Temaauktionen Dine in Style återkommer med ett elegant utbud av allt som kan tänkas behövas för att bjuda in till en unik och stämningsfull matupplevelse. Våra kategorispecialister har samlat ett exceptionellt urval av silver, porslin, glas och konversationsföremål som sträcker sig över århundraden av tidlös design för att tillgodose alla smaker.

62 föremål
Serveringsfat, porslin, Kina, 1700-tal.
2d 11 tim
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Glasservis, 71 delar, Kosta, 1900-talets mitt.
2d 11 tim
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tallrik, porslin, KPM Berlin, 1800-tal.
2d 11 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
K. Anderson, skål, silver, Stockholm 1940.
2d 12 tim
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Remmare, 10 stycken, glas, 1900-tal.
2d 12 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tesamovar, nysilver, empirestil, omkring 1900.
2d 12 tim
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, silver, CG Hallberg, Stockholm 1907.
2d 13 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tantalus, England, omkring år 1900.
2d 17 tim
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK