I samlarens värld – del ett

200 föremål
Gräddsnipor 3 st silver 1900-tal.
5d 15 tim
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Coupeglas 7+6 st 1900-talets mitt.
5d 16 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
H Müller skål silver Stockholm  1929.
5d 16 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelabrar ett par 1900-talets början.
5d 16 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Soffa 1960-tal.
5d 17 tim
Soffa 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1970-tal gjutet glas.
5d 17 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skåp sent 1800-tal.
5d 17 tim
Skåp sent 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Bordslampa 1940-tal.
5d 17 tim
Bordslampa 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skulptur, Lladró Spanien 1971-1974.
5d 17 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona sent 1900-tal.
5d 17 tim
Ljuskrona sent 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
5d 17 tim
Vikskärm Japan 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Vägglampetter ett par 1930/40-tal.
5d 17 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa Flygsfors 1900-talets mitt glas.
5d 17 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servis 14 dlr Kina omkring 1900 porslin.
5d 17 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tekannor 2 st kina 18/1900-tal porslin.
5d 17 tim
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Reseskrin daterat 1797.
5d 18 tim
Reseskrin daterat 1797.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordsvitrinskåp omkring 1900.
5d 18 tim
Bordsvitrinskåp omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Bordslampa 1970-tal.
5d 18 tim
Bordslampa 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
Golvvaser 2 st Kina 1900-tal porslin.
5d 18 tim
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål silver 1900-tal.
5d 18 tim
Skål silver 1900-tal.
2 900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Piedestal 1900-talets mitt.
5d 18 tim
Piedestal 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Servis 22 dlr 1900-talets mitt.
5d 18 tim
300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Skyltdocka 1940-tal.
5d 18 tim
Skyltdocka 1940-tal.
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Vägglampa 1900-talets mitt.
5d 18 tim
Vägglampa 1900-talets mitt.
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skål Kina 1900-tal porslin.
5d 19 tim
Skål Kina 1900-tal porslin.
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK