Det stora skrinet Lars Dahlberg, Kristianstad 1919, 20x13x8 cm, med monogram, total vikt ca 970 gram.
Det mindre skrinet GAB Stockholm, 1906, 14x9x5 cm, med monogram, total vikt ca 378 gram.
Tändsticksfodral, Möller Ab Malmö 1896, med monogram, 6x3,5x2 cm, vikt ca 25 gram.
Cigarsnoppare klädd med pärlemor, längd ca 14 cm
Bruksskick. Repor.