Jonas Bohlin

(Sverige, Född 1954)
Jonas Bohlin
(Sverige, Född 1954)

JONAS BOHLIN, gungstol, "Liv", Jonas Bohlin Design AB, 1997.

Svartlackerat stål, klädd i svart skinn, undertill signerad LIV 5/54 j. BoHLiN, höjd 72 cm.

Smärre slitage, ryggen med repor och liten skada på lädret.

Formgivare

Klubbat pris
8 000
706
737
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
15 jul 2018 19:11
8 000 SEK
15 jul 2018 13:50
5 600 SEK
12 jul 2018 20:53
5 400 SEK
10 jul 2018 19:26
5 200 SEK
10 jul 2018 10:39
5 000 SEK
9 jul 2018 12:10
2 500 SEK
9 jul 2018 10:25
2 000 SEK
8 jul 2018 21:48
1 200 SEK
7 jul 2018 23:25
1 000 SEK
6 jul 2018 22:46
650 SEK
6 jul 2018 13:18
300 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77