SPEGEL MED KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Fanerade med mahogny. Skuren dekor. Tvådelat glas. Spegeln 208 x 92, bordets bredd 78, djup 45, höjd 83 cm.

Skador, slitage, smärre lagningar.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

258. Åkdyna, broderad, ca 92 x 44 cm, Skåne, signerad BD och daterad 1839.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
10 300

ditt bud
Aktuellt bud:
10 300 SEK