BORD, rokoko, 1700-tal.

BORD, rokoko, 1700-tal.

Bemålad. Profilerad skiva med en sida rak. På svängda ben. Skuren dekor av rocailler och akantus. Längd 104 cm, bredd 65 cm, höjd 71 cm.

Renoverad och kompletterad. Senare målning. Slitage. Märken. Sprickor. Delvis maskstungen.

Utropspris
5 000 SEK