LOLOU CHERINET, Lightjet print signerad och daterad 2010 a tergo.
"Don'ts by an imaginiste". Upplaga 3. Utfört 2010. 61 x 150 cm.
Ej examinerad ur ram.
Gallery Niklas Belenius, Stockholm.
Loulou Cherinet är en fotograf och videokonstnär vars verk bland annat har visats på Moderna Museet i utställningen "WHO LEARNS MY LESSON COMPLETE?", 11.3 2017 – 10.9 2017. Just nu visas hennes videoinstallation "Axis" på Konstnärshuset i Stockholm. Utställningen pågår 31 januari – 24 februari 2019.