FLINTLÅSPISTOL, dansk, m/1751

FLINTLÅSPISTOL, dansk, m/1751

Dansk flintlåspistol m/1751. Pipa med oktagonalt kammarstycke. Numrerad och med mottagningsstämpel. Låset med Fredrik V:s monogram. Mörkgjord stock med mässingsbeslag. Längd 49 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
27 000
2 373
2 519
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (34 bud)
21 sep 2019 17:36
27 000 SEK
21 sep 2019 17:33
26 000 SEK
21 sep 2019 17:23
25 000 SEK
21 sep 2019 17:23
24 000 SEK
21 sep 2019 16:21
23 000 SEK
21 sep 2019 15:35
22 000 SEK
21 sep 2019 15:29
21 000 SEK
21 sep 2019 9:10
20 000 SEK
21 sep 2019 9:10
20 000 SEK
21 sep 2019 9:09
19 500 SEK
21 sep 2019 9:09
19 000 SEK
21 sep 2019 9:09
18 500 SEK
21 sep 2019 9:09
18 000 SEK
21 sep 2019 8:12
17 500 SEK
21 sep 2019 8:12
17 000 SEK
20 sep 2019 9:41
16 500 SEK
8
20 sep 2019 8:58
16 000 SEK
20 sep 2019 8:39
15 500 SEK
20 sep 2019 8:39
15 000 SEK
20 sep 2019 8:39
15 000 SEK
20 sep 2019 8:16
13 000 SEK
17 sep 2019 20:28
12 500 SEK
17 sep 2019 20:26
12 000 SEK
17 sep 2019 20:26
12 000 SEK
14 sep 2019 23:16
10 000 SEK
14 sep 2019 23:16
9 800 SEK
14 sep 2019 15:33
9 200 SEK
14 sep 2019 15:33
9 000 SEK
14 sep 2019 15:32
8 800 SEK
14 sep 2019 15:32
8 600 SEK
14 sep 2019 14:10
8 200 SEK
14 sep 2019 8:51
8 000 SEK
14 sep 2019 8:23
4 000 SEK
13 sep 2019 14:57
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

205. Louis Comfort Tiffany / Tiffany Studios, fotografiram, brons och marmorerat glas, "Pine needles", modell "948", New York, Art Nouveau.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
28 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK