Mikhail Zoirn, cigarettetui, silver och cloisonnéemalj, Moskva 1908-1917.

Heltäckande emaljdekor av bladslingor i turkost, vitt, rött, blått, lila och grönt. Längd 10,5 cm. Vikt 180 gram.

Slitage.

Klubbat pris
6 500
571
606
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
12 apr 2019 21:56
6 500 SEK
12 apr 2019 21:56
6 402 SEK
5 apr 2019 7:01
6 201 SEK
5 apr 2019 7:01
6 001 SEK
3 apr 2019 20:18
5 900 SEK
3 apr 2019 20:18
5 700 SEK
3 apr 2019 19:24
5 201 SEK
3 apr 2019 18:10
5 001 SEK
3 apr 2019 17:48
4 600 SEK
3 apr 2019 17:48
4 400 SEK
3 apr 2019 17:43
4 200 SEK
3 apr 2019 17:43
4 000 SEK
3 apr 2019 17:42
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

266. Axel Einar Hjorth, soffa "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
140 000 SEK