1181150
SERVIS, 64 delar, Flintgods, Villroy och Boch, 1940-1950-tal
Servis, 64 delar, flintgods, villroy och boch, 1940-1950-tal.

18 tallrikar, diameter 24,5 cm.
18 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm.
18 assietter, diameter 16 cm.
5 serveringsfat, längd 23-43 cm
2 st såssnipor, diameter 17 cm.
3 Karotter, varav en med lock och handtag. Diameter 20,5-23 cm.

Nagg. Slitage. Repor.

Kantstött på 2 serveringsfat, 1 såssnipa, 7 Tallrikar, 6 assietter, 2 djupa tallrikar. Spricka/Lagning på 1 Karott och 1 djup tallrik.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N10

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK