Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1193537
TALLRIKAR, 6 st, porslin, England 1800-talets första hälft.
Tallrikar, 6 st, porslin, england 1800-talets första hälft.

Brätte med förgylld dekor av växtrankor, spegel med crest, antagligen för engelska adliga ätten Wright. Diameter 23 cm.

Hårspricka. Glasyr slitage.

Utropspris
2 000 SEK