1195568
Arne Jacobsen
(1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 6 st, "sjuan", fritz hansen, danmark,  sent 1900-tal/-tidigt 2000-tal.

ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, Sent 1900-tal/-tidigt 2000-tal.

Förkromade ben, nystoppad och nyomklädd rygg samt sits i cognacsfärgat anilinläder. Sitthöjd 44 cm.

Smärre bruksslitage. Nystoppade, nyomklädda.

Slutpris
30 000
2 816
3 117
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
10
13 nov 21:55
30 000 SEK
12
13 nov 21:55
29 000 SEK
10
13 nov 21:54
28 000 SEK
11
13 nov 21:53
27 000 SEK
10
13 nov 21:51
26 000 SEK