JONAS BOHLIN, bord, "Concrete", Källemo, Värnamo, 1900-talets slut.
Underrede av betong, metall och trä. Skiva av glas. Längd 150, bredd 26/80, höjd 72 cm.
Slitage. Märken. Nagg/avslag på ena kanten.