KANDELABRAR, ett par, brons och marmor, 1800-talets andra hälft.

Räfflad pelare. Fem ljushållare. Med dekor av sköldpador. Höjd 50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupna. Fläckar. Dekor på sköldpaddor bortslipad. Socklar med nagg. En något skev.

Utropspris
3 000 SEK