OLIVIER VILLATTE, bordslampa, Memphistyp, 1980-tal.

Trä, bemålad i rött och andra färger, märkt på kontakt OLIVIER VILLATTE. Total höjd 59 cm.

Lagning nedan lamphållare, slitage, retusch.

Proveniens

Birgitta Crafoord.

Utropspris
2 000 SEK