BRASSKÄRM, senempire, 1800-tal.

Förgylld och bronserad, dekor av voluter, på tredelad pelarfot. Broderat motiv elegant sällskap. Bredd 85 cm. Höjd 150 cm.

Slitage, kantstött, fläckar, spricka i foten.

Utropspris
3 000 SEK