Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

1236960
Albin Amelin
(1902-1975)
Albin amelin, olja på duk, signerad amelin och daterad 51.

ALBIN AMELIN, olja på duk, signerad Amelin och daterad 51.

Blomsterstilleben. 101 x 81 cm.

Färgbortfall. Krackelyr.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I202
Proveniens

Förvärvad direkt av konstnären.
Därefter i arv till nuvarande ägare.,

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
72 000
6 815
7 439
Utropspris
70 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
19 maj 19:35
72 000 SEK
19 maj 19:34
70 000 SEK
19 maj 19:34
70 000 SEK
19 maj 19:33
68 000 SEK
19 maj 19:33
66 000 SEK