Samling broscher, 12 st silver och metall varav en Rey Urban samt två par örhängen.
Fjärilar, blommor, fisk, räkor. En brosch stämplad RU, Stockholm. En brosch fyrkantig ciselerad 1890. Längder ca 2 - 6 cm. Örhängen längder ca 3-5 cm. Totalvikt 121 gram.
Slitage. Anlupen. Säljs i befintligt skick
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.