Dining In

41 föremål
FISKSERVERINGSFAT, Kuznetsov, Ryssland 1899-1917.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
150 EUR
BRICKA, porslin. Meissen, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TESERVIS, 6 delar, porslin, Korniloff, St Petersburg.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KOPPAR med FAT, 10 stycken, porslin. 1700-tal, troligen Tournay.
Klubbat pris
18 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, tre stycken, fajans, 1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, ostronfat, 4 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GALLERSKÅL, porslin. "Indian Basket", Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TERRIN med LOCK, fajans. Nordeuropa, 1700-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, två stycken, fajans. Sverige, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK