1269857
Skål samt skålfat, porslin. Kina, 1900-talets andra hälft.
Skål samt skålfat, porslin. kina, 1900-talets andra hälft.

Oxblodsfärgad glasyr. Diameter 26,5 cm. Fat, diameter 26 cm.

Krackelyr. Slitage.

Proveniens

Purchased in the 1960's.

Slutpris
1 200
119
145
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
19 jan 18:16
1 200 SEK
19 jan 18:16
1 100 SEK
19 jan 18:16
950 SEK
19 jan 18:16
900 SEK
19 jan 18:16
801 SEK