Hanne Dreutler, bordslampor, 2 st, glas, Ateljé Lyktan / Studio Åhus, 1980-tal.
Bordslampor snarlika av klarglas/färgat glas med detaljer i mässing, etikettmärkta, höjd inkl sockel ca 38 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage.