Unika hem – JJ Martin

J.J Martin, född i Kalifornien men bosatt i Milano, var med och grundade det italienska mode-och inredningsmärket La DoubleJ 2015 med en strävan att uppmärksamma historiskt italienskt hantverk. Det har resulterat i ett varumärke som är 100% italienskt i alla led och med ett maximalistiskt och färgglatt uttryck. J.Js hem är en reflektion av hennes färgstarka personlighet; mönster, färg, fyllt av kontraster och utan en enda vit vägg i sikte.

Läs artikeln

30 föremål
Soffa, 1900-talets mitt.
Soffa, 1900-talets mitt.

Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj 1940/50 tal.
Fåtölj 1940/50 tal.

Utropspris
8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

3. Vicke Lindstrand, vas, blästrat glas, Orrefors 1930-tal.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
9 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK