Inred sommarhuset

519 föremål
Spegel, venetiansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Vas, 'A scavo' glas, Cenedese, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Oscar Zanotti, skulptur, glas, Zanetti, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Flaska, glas, möjligtvis Fratelli toso, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sybord, 1950/60-tal.
Sybord, 1950/60-tal.
Utropspris
2 000 SEK
Däckstol, Scandinavian Design Jutlandia, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Vettar, 2 st, 1900-tal.
Klubbat pris
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anne Nilsson, ljusstakar, 4 st, glas, "Celeste", Orrefors.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Franco Costa, färgserigrafi, signerad AP 19/30.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tevagn, Nordiska Kompaniet, 1929.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
B.P. Co, sockerruska, silver, London, 1967.
Klubbat pris
605 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Trädgårdsgrupp, 5 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sideboard, 1950/1960-tal.
Sideboard, 1950/1960-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-talets början.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Golvlampa, Böhlmarks, 1940-tal.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdsstolar, 4 st, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, maskinvävd, ca 274 x 182 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Says Who design, stol "Palm", Bolia, samtida.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karmstol, Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tuire Hämäläinen, taklampa, Baltasar 2000-tal.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
180 EUR
Appliquer, ett par, brons, empirestil, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa med fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Fåtölj, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Trädgårdsurnor, ett par, sent 1900-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, 1900-talets andra hälft.
Utropspris
2 000 SEK
Gunghäst, omkring år 1900.
Gunghäst, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, empirstil, 1800-tal slut.
Klubbat pris
1 655 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ask med lock, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1950-tal.
Taklampa, 1950-tal.
Utropspris
150 EUR
Piedestal, omkring år 1900.
Piedestal, omkring år 1900.
Klubbat pris
2 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gungstol, 1960-tal.
Gungstol, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, akvarell och tusch, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sängbord, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
C Göran Karlsson, färgserigrafi, 1989, signerad 72/200.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Roland Svensson, litografi, signerad och daterad 1942.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Pall, Finland 1900-talets början.
Klubbat pris
65 EUR
Utropspris
150 EUR
Matta, Loribaf, ca 240 x 169 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Arne Norell, soffa, "Rotang", Norell Möbel AB.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Soffa, sent 1800-tal.
Soffa, sent 1800-tal.
Utropspris
2 000 SEK
Beverloo Corneille, färglitografi, 1998, signerad EA.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Stolar, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skänk, gustaviansk stil, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordsur, mässing, rokokostil, omkring 1900.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Soffa och fåtölj, 1970-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegel, art déco, 1930-tal.
Spegel, art déco, 1930-tal.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
150 EUR
Bertil Vallien, vas, glas, Kosta Boda, 1991.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK