202819

485. HELENE SCHJERFBECK, "FLICKPROFIL MED SVANHALS".

Sign. Olja på duk, 38X42 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
250 000 - 300 000 EUR
Klubbat pris
265 000 EUR
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

H. Ahtela (1951) nr 337a.
Proveniens: Inköpt hos Gösta Stenman på 1930-talet. Därefter inom samma familj.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Laura Pohjola

Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst, fotografi

+358 (0)400 46 45 76
laura.pohjola@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto