4678620 bukobject
  • 4678620 thumb
  • 4678622 thumb
202819

485. HELENE SCHJERFBECK, "FLICKPROFIL MED SVANHALS".

Sign. Olja på duk, 38X42 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
Slutpris (inkl. köparprovision)
325 490 EUR

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

H. Ahtela (1951) nr 337a.
Proveniens: Inköpt hos Gösta Stenman på 1930-talet. Därefter inom samma familj.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Laura Pohjola

Laura Pohjola
Specialist modern och samtida konst, finländsk konst

+358-400 464576
laura.pohjola@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Bli kund