207
315523

Jalmari Ruokokoski

(Finland, 1886-1936)
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
66 000 - 88 000 SEK
6 280 - 8 370 USD
Klubbat pris
5 000 EUR
Jalmari Ruokokoski
(Finland, 1886-1936)

"LANDSKAP MED NAKEN".

Sign. 1914. Olja på duk 64x59 cm.

Kervo konstmuseum 1995, Uleåborg konstmuseum 1995, Ateneum 8.3.-30.9.2001.

Formgivare

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?