Kan inte nå servern

MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

 
482 föremål
JUHANA BLOMSTEDT, "ANETO".
JUHANA BLOMSTEDT, "ANETO".
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PER STENIUS, NAKEN MODELL.
PER STENIUS, NAKEN MODELL.
Klubbat pris 
1 129 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, BOLSKÅL OCH SLEV.
TAPIO WIRKKALA, BOLSKÅL OCH SLEV.
Klubbat pris 
4 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED FISK.
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED FISK.
Klubbat pris 
1 127 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 200 EUR
EDUARDO CHILLIDA, JARGUNE.
EDUARDO CHILLIDA, JARGUNE.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAUL DELVAUX, LES MIROIRS.
PAUL DELVAUX, LES MIROIRS.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
KUUTTI LAVONEN. MÅNSKEN.
KUUTTI LAVONEN. MÅNSKEN.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VILMALOTTA OLIVIA SCHAFHAUSER, "FYRA RIKTNINGAR".
VILMALOTTA OLIVIA SCHAFHAUSER, "FYRA RIKTNINGAR".
Klubbat pris 
870 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
LASSE MARTTINEN, BLÅSIG DAG.
LASSE MARTTINEN, BLÅSIG DAG.
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ÅKE MATTAS, PORTRÄTT AV KERTTU WIKLUND.
ÅKE MATTAS, PORTRÄTT AV KERTTU WIKLUND.
Klubbat pris 
1 670 EUR
Utropspris
1 000 EUR
EVA CEDERSTRÖM, FÅGLAR.
EVA CEDERSTRÖM, FÅGLAR.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ELIS KAUPPI, HALSSMYCKE, 14K guld, pärlor, Kupittaan Kulta.
ELIS KAUPPI, HALSSMYCKE, 14K guld, pärlor, Kupittaan Kulta.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MARKKU RANTALA, "BRINNANDE LÅGAN ÄR SVAG".
MARKKU RANTALA, "BRINNANDE LÅGAN ÄR SVAG".
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, ETT PAR, 9222.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, ETT PAR, 9222.
Klubbat pris 
1 750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGSMYCKE Shamanen, 14K guld, Lapponia 1979.
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGSMYCKE Shamanen, 14K guld, Lapponia 1979.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KAIN TAPPER, PORTRÄTT AV MARJO.
KAIN TAPPER, PORTRÄTT AV MARJO.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR, Equator, Lapponia, 1978.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR, Equator, Lapponia, 1978.
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
1 000 EUR
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GUNILLA KIHLMAN, "ENSAM PÅ ÖN".
GUNILLA KIHLMAN, "ENSAM PÅ ÖN".
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris 
980 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAKLAMPA. Itsu Oy 1940-tal.
TAKLAMPA. Itsu Oy 1940-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ELVI MAARNI, "VIOLETTA".
ELVI MAARNI, "VIOLETTA".
Klubbat pris 
922 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MATTA, FUNKIS. Kiikan Kutomo, 1930/40-tal.
MATTA, FUNKIS. Kiikan Kutomo, 1930/40-tal.
Klubbat pris 
1 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
Klubbat pris 
2 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris 
1 661 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAUL DELVAUX, LA REINE DE SABA.
PAUL DELVAUX, LA REINE DE SABA.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 000 EUR
LAILA PULLINEN, RYA. Sign. LP-81.
LAILA PULLINEN, RYA. Sign. LP-81.
Klubbat pris 
1 865 EUR
Utropspris
900 EUR
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu, 1960-tal.
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu, 1960-tal.
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia.
Klubbat pris 
2 900 EUR
Utropspris
800 EUR
ANDREAS LADOMMATOS, STILLEBEN.
ANDREAS LADOMMATOS, STILLEBEN.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 EUR
DORA JUNG, RYA. Sign DJ.
DORA JUNG, RYA. Sign DJ.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
800 EUR
HANNU VÄISÄNEN, "JÄNÖN SUUMALO ON SOMEMPI".
HANNU VÄISÄNEN, "JÄNÖN SUUMALO ON SOMEMPI".
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
800 EUR
VIGGO WALLENSKÖLD, "BUSSTATION".
VIGGO WALLENSKÖLD, "BUSSTATION".
Klubbat pris 
1 013 EUR
Utropspris
800 EUR
VICTOR VASARELY, KOMPOSITION.
VICTOR VASARELY, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
640 EUR
Utropspris
800 EUR
RITVA PUOTILA, RYA.
RITVA PUOTILA, RYA.
Klubbat pris 
650 EUR
Utropspris
800 EUR
MARI SUNNA, "PÅ BACKEN".
MARI SUNNA, "PÅ BACKEN".
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR