MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

482 föremål
BJÖRN WECKSTRÖM, RING Scarab, eldbrons, Lapponia.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
300 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM. Arabia, 1930-tal.
Klubbat pris
131 EUR
Utropspris
300 EUR
MIRJAM SALMINEN, RING, silver 916, Kaunis Koru 1965.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
GUNNEL NYMAN, SAFTKANNA. Formgiven 1947.
Klubbat pris
286 EUR
Utropspris
400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND Mauser, eldbrons, Lapponia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
KAJ FRANCK, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1954.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
500 EUR
SAARA HOPEA, DEKORATIONSFAT. Signerad Saara. 1960-tal.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, HYLLA. NR 112-2. Artek. 1940/50-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, BORD. Pirkka. Laukaan Puu.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 EUR
TOINI MUONA, FAT. Sign. TM, Arabia 1960-tal.
Klubbat pris
385 EUR
Utropspris
400 EUR
VÄGGLAMPA. Tillverkad av Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, SKÅL. Sign. TM. Arabia, 1940-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 EUR
REGITZE OVERGAARD, COLLIER Regitze, Georg Jensen, silver.
Klubbat pris
410 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, HATTHYLLOR, 2 ST. Artek.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA.
KIRSTI ILVESSALO, RYA.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 EUR
GUNNEL NYMAN, LAMPFOT. Notsjö/Idman 1948.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, RENAR.
TAPIO WIRKKALA, RENAR.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
500 EUR
ANTONI TÀPIES, UTAN TITEL.
ANTONI TÀPIES, UTAN TITEL.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
600 EUR
KAJ FRANCK, FLASKA. Notsjö, 1960-tal.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. GH 6335, Karhula.
Klubbat pris
510 EUR
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM, 1961. Arabia.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
500 EUR
RITVA PUOTILA, RYA.
RITVA PUOTILA, RYA.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
600 EUR
BEN VAUTIER, "TIMES ARE CHANGING!".
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
600 EUR
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
1 500 EUR