Kan inte nå servern

MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

 
482 föremål
MAROCKANSK MATTA.
MAROCKANSK MATTA.
Klubbat pris 
925 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, SATSBORD 88, 3 DELAR. 1950-tal.
ALVAR AALTO, SATSBORD 88, 3 DELAR. 1950-tal.
Klubbat pris 
940 EUR
Utropspris
800 EUR
ELINA MERENMIES, "MOTHER (SAINT EDITH STEIN)".
ELINA MERENMIES, "MOTHER (SAINT EDITH STEIN)".
Klubbat pris 
960 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TORGER ENCKELL, VY FRÅN ROM.
TORGER ENCKELL, VY FRÅN ROM.
Klubbat pris 
970 EUR
Utropspris
500 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris 
980 EUR
Utropspris
1 000 EUR
EVA CEDERSTRÖM. KOMPOSITION.
EVA CEDERSTRÖM. KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
DORA JUNG, RYA. Sign DJ.
DORA JUNG, RYA. Sign DJ.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
800 EUR
DORA JUNG, VÄVNAD. Mås. Sign. 1970-tal.
DORA JUNG, VÄVNAD. Mås. Sign. 1970-tal.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ERKKI HIENONEN, ABSTRAKTA FIGURER.
ERKKI HIENONEN, ABSTRAKTA FIGURER.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KAISU KOIVISTO, "POLAR PROJECTION".
KAISU KOIVISTO, "POLAR PROJECTION".
Återrop
Utropspris
1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ELVI MAARNI, FLICKA MED HATT.
ELVI MAARNI, FLICKA MED HATT.
Klubbat pris 
1 010 EUR
Utropspris
800 EUR
VIGGO WALLENSKÖLD, "BUSSTATION".
VIGGO WALLENSKÖLD, "BUSSTATION".
Klubbat pris 
1 013 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, SKÄRM.
ALVAR AALTO, SKÄRM.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
600 EUR
GÖRAN AUGUSTSON, "CANTANDO".
GÖRAN AUGUSTSON, "CANTANDO".
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
800 EUR
PAUL DELVAUX, LA REINE DE SABA.
PAUL DELVAUX, LA REINE DE SABA.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAUL DELVAUX, LES MIROIRS.
PAUL DELVAUX, LES MIROIRS.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED FISK.
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED FISK.
Klubbat pris 
1 127 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PER STENIUS, NAKEN MODELL.
PER STENIUS, NAKEN MODELL.
Klubbat pris 
1 129 EUR
Utropspris
1 200 EUR
KRISTIAN KROKFORS, "ABSTRAKTISKT LANDSKAP II".
KRISTIAN KROKFORS, "ABSTRAKTISKT LANDSKAP II".
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
SAMPSA SARPARANTA, "BEGRAVNING".
SAMPSA SARPARANTA, "BEGRAVNING".
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PER STENIUS, STADSVY FRÅN HELSINGFORS.
PER STENIUS, STADSVY FRÅN HELSINGFORS.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, SKÅL. Stämplad Taito Oy. 1950-tal.
PAAVO TYNELL, SKÅL. Stämplad Taito Oy. 1950-tal.
Klubbat pris 
1 215 EUR
Utropspris
800 EUR
RAFAEL WARDI, BLOMMOR.
RAFAEL WARDI, BLOMMOR.
Klubbat pris 
1 220 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGSMYCKE Shamanen, 14K guld, Lapponia 1979.
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGSMYCKE Shamanen, 14K guld, Lapponia 1979.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MATTI HAUPT, SNICKARE.
MATTI HAUPT, SNICKARE.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
PAUL DELVAUX, THE SACRIFICIAL SHIP.
PAUL DELVAUX, THE SACRIFICIAL SHIP.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
800 EUR
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
TAPIO WIRKKALA, Sign. Tapio Wirkkala, Iittala -55.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
BERTEL GARDBERG, SILVERDOSA MED STENLOCK.
BERTEL GARDBERG, SILVERDOSA MED STENLOCK.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 700 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VEIKKO MARTTINEN, MEDELHAVET.
VEIKKO MARTTINEN, MEDELHAVET.
Klubbat pris 
1 360 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ANTONI TÀPIES, "CAMISA".
ANTONI TÀPIES, "CAMISA".
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 800 EUR
RAILI TANG, "MÅLNING".
RAILI TANG, "MÅLNING".
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 800 EUR
MARKKU RANTALA, "BRINNANDE LÅGAN ÄR SVAG".
MARKKU RANTALA, "BRINNANDE LÅGAN ÄR SVAG".
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 000 EUR
HÅKAN BRUNBERG, "SOMMARPARADIS".
HÅKAN BRUNBERG, "SOMMARPARADIS".
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 500 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 200 EUR
NIKOLAI LEHTO, NATTLIGT FÖLJE.
NIKOLAI LEHTO, NATTLIGT FÖLJE.
Klubbat pris 
1 452 EUR
Utropspris
600 EUR
JUHANA BLOMSTEDT, "ANETO".
JUHANA BLOMSTEDT, "ANETO".
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
1 200 EUR
JAN KENNETH WECKMAN, KOMPOSITION.
JAN KENNETH WECKMAN, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
1 800 EUR
SILJA RANTANEN, "SUNDARI CHOWK".
SILJA RANTANEN, "SUNDARI CHOWK".
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
1 500 EUR
OLE KANDELIN, ENSAM.
OLE KANDELIN, ENSAM.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
JUSSI NIVA, "PANORAMABILD".
JUSSI NIVA, "PANORAMABILD".
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
SILJA RANTANEN, HORISONT.
SILJA RANTANEN, HORISONT.
Klubbat pris 
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ANTONI TÀPIES, "SAMARRETA".
ANTONI TÀPIES, "SAMARRETA".
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KAIN TAPPER, PORTRÄTT AV MARJO.
KAIN TAPPER, PORTRÄTT AV MARJO.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris 
1 661 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ÅKE MATTAS, PORTRÄTT AV KERTTU WIKLUND.
ÅKE MATTAS, PORTRÄTT AV KERTTU WIKLUND.
Klubbat pris 
1 670 EUR
Utropspris
1 000 EUR