Kan inte nå servern

MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

 
482 föremål
PAUL DELVAUX, THE SACRIFICIAL SHIP.
PAUL DELVAUX, THE SACRIFICIAL SHIP.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
800 EUR
LAILA PULLINEN, RYA. Sign. LP-81.
LAILA PULLINEN, RYA. Sign. LP-81.
Klubbat pris 
1 865 EUR
Utropspris
900 EUR
KUUTTI LAVONEN. MÅNSKEN.
KUUTTI LAVONEN. MÅNSKEN.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VILMALOTTA OLIVIA SCHAFHAUSER, "FYRA RIKTNINGAR".
VILMALOTTA OLIVIA SCHAFHAUSER, "FYRA RIKTNINGAR".
Klubbat pris 
870 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
LASSE MARTTINEN, BLÅSIG DAG.
LASSE MARTTINEN, BLÅSIG DAG.
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ÅKE MATTAS, PORTRÄTT AV KERTTU WIKLUND.
ÅKE MATTAS, PORTRÄTT AV KERTTU WIKLUND.
Klubbat pris 
1 670 EUR
Utropspris
1 000 EUR
EVA CEDERSTRÖM, FÅGLAR.
EVA CEDERSTRÖM, FÅGLAR.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ELIS KAUPPI, HALSSMYCKE, 14K guld, pärlor, Kupittaan Kulta.
ELIS KAUPPI, HALSSMYCKE, 14K guld, pärlor, Kupittaan Kulta.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MARKKU RANTALA, "BRINNANDE LÅGAN ÄR SVAG".
MARKKU RANTALA, "BRINNANDE LÅGAN ÄR SVAG".
Klubbat pris 
1 400 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, ETT PAR, 9222.
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, ETT PAR, 9222.
Klubbat pris 
1 750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGSMYCKE Shamanen, 14K guld, Lapponia 1979.
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGSMYCKE Shamanen, 14K guld, Lapponia 1979.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KAIN TAPPER, PORTRÄTT AV MARJO.
KAIN TAPPER, PORTRÄTT AV MARJO.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR, Equator, Lapponia, 1978.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR, Equator, Lapponia, 1978.
Klubbat pris 
840 EUR
Utropspris
1 000 EUR
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GUNILLA KIHLMAN, "ENSAM PÅ ÖN".
GUNILLA KIHLMAN, "ENSAM PÅ ÖN".
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
1 000 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris 
980 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAKLAMPA. Itsu Oy 1940-tal.
TAKLAMPA. Itsu Oy 1940-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris 
1 350 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -56.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ELVI MAARNI, "VIOLETTA".
ELVI MAARNI, "VIOLETTA".
Klubbat pris 
922 EUR
Utropspris
1 000 EUR
MATTA, FUNKIS. Kiikan Kutomo, 1930/40-tal.
MATTA, FUNKIS. Kiikan Kutomo, 1930/40-tal.
Klubbat pris 
1 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
ALVAR AALTO, FAT. Iittala, 1950-tal.
Klubbat pris 
2 850 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
TAPIO WIRKKALA, VAS. Isberg. Sign. Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris 
1 661 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAUL DELVAUX, LA REINE DE SABA.
PAUL DELVAUX, LA REINE DE SABA.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 000 EUR
GEORGES VON SWETLIK, NAKENSTUDIE.
GEORGES VON SWETLIK, NAKENSTUDIE.
Klubbat pris 
4 600 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ELINA MERENMIES, "MOTHER (SAINT EDITH STEIN)".
ELINA MERENMIES, "MOTHER (SAINT EDITH STEIN)".
Klubbat pris 
960 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TIMO AALTO, KOMPOSITION.
TIMO AALTO, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 200 EUR
JUHANA BLOMSTEDT, "ANETO".
JUHANA BLOMSTEDT, "ANETO".
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PER STENIUS, NAKEN MODELL.
PER STENIUS, NAKEN MODELL.
Klubbat pris 
1 129 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, BOLSKÅL OCH SLEV.
TAPIO WIRKKALA, BOLSKÅL OCH SLEV.
Klubbat pris 
4 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED FISK.
VEIKKO MARTTINEN, STILLEBEN MED FISK.
Klubbat pris 
1 127 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
TAPIO WIRKKALA, FAT. Sign. TW. Silver 925. Kultakeskus 1970.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 200 EUR
EDUARDO CHILLIDA, JARGUNE.
EDUARDO CHILLIDA, JARGUNE.
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAUL DELVAUX, LES MIROIRS.
PAUL DELVAUX, LES MIROIRS.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA.
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA.
Klubbat pris 
4 100 EUR
Utropspris
1 400 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PAL TALE. Asko. 1950-tal.
ILMARI TAPIOVAARA, PAL TALE. Asko. 1950-tal.
Klubbat pris 
1 900 EUR
Utropspris
1 400 EUR