Design + Art Helsinki F182

475 föremål
KAJ FRANCK, TRE SYLTBURKAR. Notsjö, 1960.
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
HEIKKI HÄIVÄOJA, KULLERBYTTA.
HEIKKI HÄIVÄOJA, KULLERBYTTA.
Utropspris
1 500 - 2 500 EUR
TAKLAMPA. Modell K3-151 Idman.
Klubbat pris
190 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1930/40-tal.
Klubbat pris
190 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GUNNAR POHJOLA, "ALLVETANDE".
GUNNAR POHJOLA, "ALLVETANDE".
Utropspris
400 - 500 EUR
GUNNAR POHJOLA, "DET BARA SER UT SÅ".
Utropspris
400 - 500 EUR
OPPI UNTRACHT, fat, signerad Oppi.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH Arabia.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
HANNU KONTTINEN, KERAMIKSKÅL, 2005.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
GUNNAR POHJOLA, "EN HALV MÅNAD FRÅN BOFINKEN".
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
NANNY STILL, HÄNGE, silver och titan. Kultakeskus 1977.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
261 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
NANDOR MIKOLA, BLÅTT LANDSKAP.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
SAARA HOPEA, KRISTALLVAS. Notsjö, 1950-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TOINI MUONA, FAT. Sign. TM, Arabia. 1960-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
KAJ FRANCK, POKAL. Sign. Kaj Franck, Nuutajärvi, Notsjö.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
AINO AALTO, SERVERINGSFAT. "Maija". Formgivna 1936.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH, Arabia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
HARRI KOSKINEN, KONSTGLAS. Sign. Iittala 2012, K. Koskinen.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
AUNE SIIMES, SKÅL, porslin, monogramsignerad AS Arabia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, BROSCH, 14K guld, "Dinosaurus". Lapponia 1972.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKVAS. Arabia, 1950-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ELSA MONTELL-SAANIO, RANA / VÄGGBONAD. "Polarnatt". Ca 214x133 cm.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1940-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, BLOMBÄNK. Modell 107. 1940-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ELSA ELENIUS, KERAMISK URNA / VAS. Signerad.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
OLAVI VAARULA, "SIARE".
OLAVI VAARULA, "SIARE".
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
Klubbat pris
350 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
HÄNGE, 14K guld, odlad pärla. Björn Weckström, Lapponia 1968,
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
AINO AALTO, VAS. Bölgeblick. Karhula, formgiven 1932.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
RITVA PUOTILA, RYA. Pohjolan Poika.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
LAILA LEPPÄNEN, RYA. Loimu. Sign. Laila Leppänen 1967.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PÄR-ERIK GRANFELT, SITTANDE KVINNA.
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KRISTIAN KROKFORS, "FORMEL".
KRISTIAN KROKFORS, "FORMEL".
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ERKKI PIRTOLA, VY ÖVER TAKEN.
ERKKI PIRTOLA, VY ÖVER TAKEN.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKVAS. Sign. TM, Arabia. 1930/40-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
LEA NEVANLINNA, SOFFBORD. 1950-tal.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RITVA-LIISA POHJALAINEN, COLLIER, "Salaisuus", silver.
Klubbat pris
430 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

17. Patek Philippe, Calatrava, ca 1967.
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK