Kan inte nå servern

Design + Art Helsinki F182

 
475 föremål
AHTI LAVONEN, KOMPOSITION.
AHTI LAVONEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AHTI LAVONEN, SILVERTEMA.
AHTI LAVONEN, SILVERTEMA.
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
AHTI SUSILUOTO, "SOLÖN".
AHTI SUSILUOTO, "SOLÖN".
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
AIMO OKKOLIN, SKÅL. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
AIMO OKKOLIN, SKÅL. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris 
666 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
AINO AALTO, SERVERINGSFAT. "Maija". Formgivna 1936.
AINO AALTO, SERVERINGSFAT. "Maija". Formgivna 1936.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
AINO AALTO, SKÅL. Böljeblick. Karhula, formgiven 1934.
AINO AALTO, SKÅL. Böljeblick. Karhula, formgiven 1934.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
AINO AALTO, VAS. Bölgeblick. Karhula, formgiven 1932.
AINO AALTO, VAS. Bölgeblick. Karhula, formgiven 1932.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALPO JAAKOLA, "DAM MED SVART HATT".
ALPO JAAKOLA, "DAM MED SVART HATT".
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALPO JAAKOLA, HÄNDELSE I SKOGEN.
ALPO JAAKOLA, HÄNDELSE I SKOGEN.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR & AINO AALTO, SKRIV-/SPEGELBORD,  Nr 190. Artek, 1940/50-tal.
ALVAR & AINO AALTO, SKRIV-/SPEGELBORD, Nr 190. Artek, 1940/50-tal.
Klubbat pris 
860 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, BARNSTOL. Formgiven 1931-1932.
ALVAR AALTO, BARNSTOL. Formgiven 1931-1932.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, BLOMBÄNK. Modell 107. 1940-tal.
ALVAR AALTO, BLOMBÄNK. Modell 107. 1940-tal.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1930/40-tal.
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1930/40-tal.
Klubbat pris 
190 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1940-tal.
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1940-tal.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98. 1980-tal.
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98. 1980-tal.
Klubbat pris 
820 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA NR A 333. Rova. Stämplad Valaistustyö.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA NR A 333. Rova. Stämplad Valaistustyö.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA, A111. Tillverkad av Valaistustyö.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA, A111. Tillverkad av Valaistustyö.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA. Modell A201, Valaistustyö. 1950/60-tal.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA. Modell A201, Valaistustyö. 1950/60-tal.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Iittala, 1950-/60-tal.
ALVAR AALTO, VAS. Iittala, 1950-/60-tal.
Klubbat pris 
5 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy,  Karhula. 1936/37.
ALVAR AALTO, VAS. Savoy, Karhula. 1936/37.
Klubbat pris 
11 800 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Karhula, 1930-tal.
Klubbat pris 
8 700 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Sign. Alvar Aalto, Iittala -56.
ALVAR AALTO, VAS. Sign. Alvar Aalto, Iittala -56.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Sign. Alvar Aalto, Iittala -56.
ALVAR AALTO, VAS. Sign. Alvar Aalto, Iittala -56.
Klubbat pris 
7 700 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTPALL, ETT PAR. Modell X601. Formgiven år 1954.
ALVAR AALTO, X-FOTPALL, ETT PAR. Modell X601. Formgiven år 1954.
Klubbat pris 
1 650 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTPALL. Modell X601. Formgiven 1954.
ALVAR AALTO, X-FOTPALL. Modell X601. Formgiven 1954.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, X-FOTS BORD. 1960-tal.
ALVAR AALTO, X-FOTS BORD. 1960-tal.
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, soffa, modell 544, Artek, 2000-tal.
ALVAR AALTO, soffa, modell 544, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris 
1 370 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH Arabia.
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH Arabia.
Klubbat pris 
250 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH, Arabia.
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. AH, Arabia.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ANTONI TÀPIES, "UN VASE DE TERRE CRUE ET LE DU NOM DE TAPIES" (PL1) 1988.
ANTONI TÀPIES, "UN VASE DE TERRE CRUE ET LE DU NOM DE TAPIES" (PL1) 1988.
Klubbat pris 
1 150 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ANU PENTTINEN, VAS. Magnitude. Sign. Anu Penttinen, 2005.
ANU PENTTINEN, VAS. Magnitude. Sign. Anu Penttinen, 2005.
Klubbat pris 
790 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ARVO SIIKAMÄKI, "REGNMOLN".
ARVO SIIKAMÄKI, "REGNMOLN".
Återrop
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
AUNE SIIMES, SKÅL, porslin, monogramsignerad AS Arabia.
AUNE SIIMES, SKÅL, porslin, monogramsignerad AS Arabia.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
BEN AF SCHULTEN, SAFARISTOLAR, 8 ST. Artek, 1970-tal.
BEN AF SCHULTEN, SAFARISTOLAR, 8 ST. Artek, 1970-tal.
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
BERNARD BUFFET, "L`OEUF SUR LE PLAT" (1955).
BERNARD BUFFET, "L`OEUF SUR LE PLAT" (1955).
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris 
2 100 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris 
3 000 EUR
Utropspris
3 000 - 3 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
3 500 - 3 700 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. 1970-tal.
Klubbat pris 
2 310 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. Tidigt 1970-tal.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen, Arabia. Tidigt 1970-tal.
Klubbat pris 
6 500 EUR
Utropspris
4 500 - 4 700 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKRELIEF. Liten docka. Sign. Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKRELIEF. Liten docka. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris 
1 251 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKRELIEF. Stor docka. Sign. Kaipiainen R Sweden.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKRELIEF. Stor docka. Sign. Kaipiainen R Sweden.
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMISK SPEGELLAMPETT. Sign. Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMISK SPEGELLAMPETT. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris 
2 500 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, POKAL. Sign. Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, POKAL. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM,  ARMBAND, Quadrate Forms, 14K guld. Lapponia 1970.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, Quadrate Forms, 14K guld. Lapponia 1970.
Klubbat pris 
2 200 EUR
Utropspris
2 200 - 2 400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Zelda", silver. Lapponia 1977.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND, "Zelda", silver. Lapponia 1977.
Klubbat pris 
436 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR. "Golda", 14K guld. Lapponia 2004.
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR. "Golda", 14K guld. Lapponia 2004.
Klubbat pris 
1 850 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, BROSCH, 14K guld, "Dinosaurus". Lapponia 1972.
BJÖRN WECKSTRÖM, BROSCH, 14K guld, "Dinosaurus". Lapponia 1972.
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR