Design + Art Helsinki F185

323 föremål
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA. K11-22 Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
585 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
GEORG JENSEN, RING, "Moonlight grapes", silver, ametister.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, HÄNGE, "Moonlight grapes", silver, ametister.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, RING, silver. Lapponia 1973.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR. Sign. Timo Sarpaneva, 53/1986.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMRING, silver. Lapponia 1977.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ELIS KAUPPI, HÄNGE, silver. Kupittaan Kulta, Åbo 1966.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, brosch " På ytan", silver. Lapponia 1969.
Klubbat pris
362 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
LIISA HALLAMAA, KERAMIKSKÅL. Sign. LH, Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GEORG JENSEN, BROSCH, "Moonlight grapes", onyx, silver.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
645 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
PAULA HÄIVÄOJA, ring, silver. Helsingfors 1968.
Klubbat pris
203 EUR
Utropspris
250 - 300 EUR
PAULA HÄIVÄOJA, ring, silver. Helsingfors 1967.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
250 - 300 EUR