Design + Art Helsinki F188

12 föremål
PAAVO TYNELL, golvlampor 2 st, modell 9613, Taito Oy.
Klubbat pris
3 300 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
KAI RUOKONEN, golvlampa, Orno 1970-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, modell 9628, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 340 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA, model 2062, Orno, 1950-tal.
Klubbat pris
4 550 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, golvlampa, Stockmann Orno 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 105 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 810, Valaisinpaja, 1980-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, golvlampa, modell 100, Haimi 1970-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A 809, Valaistustyö.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR