Modern Masters Helsinki F191

66 föremål
ALVAR AALTO, FÅTÖLJ, nr. 41, "Paimio".
Klubbat pris
17 010 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bord, "Saturnus" 659, Haimi 1970-luku.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
200 - 400 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR, 4 st, modell 69, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Yrjö Kukkapuro, fåtölj  modell 418, Haimi 1960-talets slut.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, KARMSTOL, modell 2, tidigt 1930-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
SKÄNK OCH PALL, Paul Boman Ab, 1960-tal.
Klubbat pris
621 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Svanen", Fritz Hansen, Danmark 1969.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
RUNAR ENGBLOM, Boman fåtölj, 1950-talets början.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bord, "Saturnus", Haimi  1970-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, skärm, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ARKIVSKÅP/ARKITEKTSKÅP, Arteks ritkontor 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, pall, "Saturnus" 200, Haimi 1970-tal.
Klubbat pris
111 EUR
Utropspris
200 - 400 EUR
ALVAR AALTO, stol modell 611, för Finmar Ltd, 1934-1939.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
TAPIO WIRKKALA, soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, bord, modell 82, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Klubbat pris
135 EUR
Utropspris
200 - 400 EUR
RISTO HALME, stolar 6 st, Isku 1960-tal.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, matbord, modell 90, Artek sent 1940/1950-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MAIJA HEIKINHEIMO, skänk, modell 255, Artek 1960-tal.
Klubbat pris
650 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
Klubbat pris
21 210 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
REINO RUOKOLAINEN, SKÄNK / SIDEBOARD, Haimi 1960-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
JUSSI PEIPPO, matbord, "Tectonia" Asko, 1960-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bord "Saturnus" 659, Haimi 1970-luku.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
200 - 400 EUR
ALVAR AALTO, BORD.
ALVAR AALTO, BORD.
Klubbat pris
7 803 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtölj, Boman, 1950-talets början.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
AINO AALTO, stolar 6 st, modell 615, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR