Modern Masters Helsinki F191

413 föremål
PER STENIUS, "VÄGEN I SKOGEN".
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RAFAEL WARDI, "STILLEBEN MED GULT OCH ORANGE".
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RAFAEL WARDI, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
5 000 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
RAGNAR EKELUND, STADSVY.
RAGNAR EKELUND, STADSVY.
Klubbat pris
1 260 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RAGNAR UNGERN, FISKARENS HEMKOMST.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
6 000 - 7 000 EUR
RAIMO UTRIAINEN, ABSTRAKT.
RAIMO UTRIAINEN, ABSTRAKT.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, LAPPLANDS SCHAMANS VISION.
Klubbat pris
52 405 EUR
Utropspris
40 000 - 42 000 EUR
REINO HIETANEN, ABSTRAKT.
REINO HIETANEN, ABSTRAKT.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
REINO RUOKOLAINEN, SKÄNK / SIDEBOARD, Haimi 1960-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
RISTO HALME, stolar 6 st, Isku 1960-tal.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
RISTO SUOMI, "RODDARE PÅ VÄRLDENS KANT I".
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
RISTO SUOMI, UTAN TITEL.
RISTO SUOMI, UTAN TITEL.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RISTO VILHUNEN, "EFTERMIDDAG I BORGÅ".
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
700 - 1 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, Boman fåtölj, 1950-talets början.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtölj, Boman, 1950-talets början.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
RUT BRYK,  kryddburkar, 3 st, stengods, signerad Bryk.
Klubbat pris
650 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF,
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF,
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF, signerad Bryk.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
RUT BRYK, VÄGGPLAKETT, keramik, signerad BRYK.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RUT BRYK, fat, keramik, signerad bryk Arabia.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
RUT BRYK, figurin, stengods, signerad BRYK.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
RUT BRYK, kryddburkar, 2 st, stengods, ena signerad Bryk.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
RUT BRYK, kryddburkar, 4 st, stengods, signerad Bryk.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
RUT BRYK, relief, keramik, signerad Bryk.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK. III/I.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
RUT BRYK, relief, stengods, signerad BRYK.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
RUT BRYK, relief, stengods, signerad Rut Bryk -46.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
SAARA HOPEA, VAS.
SAARA HOPEA, VAS.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
900 - 1 100 EUR
SAKARI PYKÄLÄ, TRANA.
SAKARI PYKÄLÄ, TRANA.
Klubbat pris
890 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
SALVADOR DALÍ, "QUITTANT LA CORNICHE DE LA COLÉRE".
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
SAM VANNI, olja på duk, med intyg.
Klubbat pris
5 400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
SKÄNK OCH PALL, Paul Boman Ab, 1960-tal.
Klubbat pris
621 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TAISTO AHTOLA, DOCKA.
TAISTO AHTOLA, DOCKA.
Klubbat pris
1 610 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TAPIO WIRKKALA,  fanerfat, signerad TW.
Klubbat pris
5 700 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, BROSCH, 14K guld. Westerback, 1973.
Klubbat pris
4 060 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, HÄNGE, silver. Hopeakeskus 1975.
Klubbat pris
450 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, bricka, silver (925), Hopeakeskus, Tavastehus 1970.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
Klubbat pris
4 610 EUR
Utropspris
3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, signerad Venini TW -87.
Klubbat pris
975 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, signerad Venini TW-86.
Klubbat pris
850 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, ÖRHÄNGEN, "Silvermåne", silver. Kultakeskus, 1971.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TELLERVO STRÖMMER, rya, Wetterhoff, Tavastehus. Ca 165x112 cm.
Klubbat pris
740 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TERTTU TOMERO, rya, Hyvilla Oy. Ca 120x112 cm.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerad TM. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
Klubbat pris
5 600 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TOINI MUONA,skål, stengods, signerad T. Muona Arabia 1936.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
VEIKKO MARTTINEN, "AAMU" (MORGON).
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
VEIKKO MARTTINEN, HAVSUTSIKT.
VEIKKO MARTTINEN, HAVSUTSIKT.
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
VEIKKO MARTTINEN, PORTRÄTT.
VEIKKO MARTTINEN, PORTRÄTT.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
VICTOR VASARELY, "FELHOE".
VICTOR VASARELY, "FELHOE".
Klubbat pris
1 850 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
VILJO SAVIKURKI, SITTANDE FLICKA.
Klubbat pris
3 700 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
VILJO SAVIKURKI, VILANDE DAM.
VILJO SAVIKURKI, VILANDE DAM.
Utropspris
5 000 - 6 000 EUR
VLADIMIR KOPTEFF, "KONSTRUKTION 14".
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 300 - 1 600 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

134. Nils Fougstedt, "Pipvasen", modell "A1208", Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1930.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK