Kan inte nå servern

Modern Masters Helsinki F191

 
413 föremål
LENNART SEGERSTRÅLE, ANDLIGT MOTIV.
LENNART SEGERSTRÅLE, ANDLIGT MOTIV.
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
LENNART SEGERSTRÅLE, FLICKAN VID FÖNSTRET.
LENNART SEGERSTRÅLE, FLICKAN VID FÖNSTRET.
Klubbat pris 
5 000 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LENNART SEGERSTRÅLE, GÄSS.
LENNART SEGERSTRÅLE, GÄSS.
Klubbat pris 
5 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
LIISA VITALI, ARMBAND, silver. Westerback, Helsingfors 1970.
LIISA VITALI, ARMBAND, silver. Westerback, Helsingfors 1970.
Klubbat pris 
315 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
LIISA VITALI, BROSCH, 14K guld. Kultakeskus, Helsingfors 1970.
LIISA VITALI, BROSCH, 14K guld. Kultakeskus, Helsingfors 1970.
Klubbat pris 
120 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
LIISA VITALI, RING, 14K guld. 1968.
LIISA VITALI, RING, 14K guld. 1968.
Klubbat pris 
462 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
LIISA VITALI, RING, 14K guld. Kultakeskus, Helsingfors 1972.
LIISA VITALI, RING, 14K guld. Kultakeskus, Helsingfors 1972.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
LIISA VITALI, RING, silver. Kultakeskus Helsingfors 1971.
LIISA VITALI, RING, silver. Kultakeskus Helsingfors 1971.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
LIISA VITALI, ÖRHÄNGEN, 14K guld. Kultakeskus, Helsingfors 1971.
LIISA VITALI, ÖRHÄNGEN, 14K guld. Kultakeskus, Helsingfors 1971.
Klubbat pris 
200 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, model 1304, Stockmann Orno, 1950-tal.
LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, model 1304, Stockmann Orno, 1950-tal.
Klubbat pris 
1 370 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
LOTTA ORKOMIES, BROSCH, odlade pärlor, 18K guld. Tillander 1971.
LOTTA ORKOMIES, BROSCH, odlade pärlor, 18K guld. Tillander 1971.
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
MAIJA HEIKINHEIMO, skänk, modell 255, Artek 1960-tal.
MAIJA HEIKINHEIMO, skänk, modell 255, Artek 1960-tal.
Klubbat pris 
650 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
MARI RANTANEN, ABSTRAKT.
MARI RANTANEN, ABSTRAKT.
Klubbat pris 
2 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
MAUNO MARKKULA, "RÖDA HUS".
MAUNO MARKKULA, "RÖDA HUS".
Klubbat pris 
622 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MAUNO MARKKULA, ABSTRAKT LANDSKAP.
MAUNO MARKKULA, ABSTRAKT LANDSKAP.
Klubbat pris 
671 EUR
Utropspris
700 - 1 000 EUR
MAUNO MARKKULA, olja på pannå, signerad.
MAUNO MARKKULA, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris 
645 EUR
Utropspris
600 EUR
MAUNO MARKKULA, olja på pannå, signerad.
MAUNO MARKKULA, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris 
540 EUR
Utropspris
500 EUR
MAX SALMI, KOMPOSITION.
MAX SALMI, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 161 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
MICHAEL SCHILKIN, skulptur, stengods, signerad M. Schilkin Arabia -45.
MICHAEL SCHILKIN, skulptur, stengods, signerad M. Schilkin Arabia -45.
Klubbat pris 
16 700 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
MIRJAM SALMINEN, HÄNGE, rökkvarts, 14K guld. Kaunis Koru 1977.
MIRJAM SALMINEN, HÄNGE, rökkvarts, 14K guld. Kaunis Koru 1977.
Klubbat pris 
306 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
NANDOR MIKOLA, blandteknik, signerad och daterad 1988.
NANDOR MIKOLA, blandteknik, signerad och daterad 1988.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
NANNY STILL, HÄNGE, silver, titan.  Kultakeskus 1977.
NANNY STILL, HÄNGE, silver, titan. Kultakeskus 1977.
Klubbat pris 
340 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
NANNY STILL, glasskulptur, signerad Nanny Still Riihimäen Lasi 1965.
NANNY STILL, glasskulptur, signerad Nanny Still Riihimäen Lasi 1965.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
NINA TERNO, 'RYTTARE'.
NINA TERNO, 'RYTTARE'.
Klubbat pris 
17 410 EUR
Utropspris
15 000 - 17 000 EUR
OIVA TOIKKA, glasfågel, signerad O. Toikka, Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, glasfågel, signerad O. Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris 
424 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
OIVA TOIKKA, ljusstake, signerad, Nuutajärvi Notsjö.
OIVA TOIKKA, ljusstake, signerad, Nuutajärvi Notsjö.
Klubbat pris 
1 510 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
OLAVI VAARULA, "I TANKAR".
OLAVI VAARULA, "I TANKAR".
Klubbat pris 
520 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
OLE KANDELIN, "MODERLÖS".
OLE KANDELIN, "MODERLÖS".
Klubbat pris 
3 300 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
OLE KANDELIN, VÄGFARANDE.
OLE KANDELIN, VÄGFARANDE.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "DRÖM OM DEN VITA FRIHETEN".
OLLI LYYTIKÄINEN, "DRÖM OM DEN VITA FRIHETEN".
Klubbat pris 
9 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "TVÅHÖVDAD".
OLLI LYYTIKÄINEN, "TVÅHÖVDAD".
Klubbat pris 
1 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "TVÅ PENSLAR - SJÄLVPORTRAIT".
OLLI LYYTIKÄINEN, "TVÅ PENSLAR - SJÄLVPORTRAIT".
Klubbat pris 
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell 1965, Taito/Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell 1965, Taito/Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 400 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell A 1957, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell A 1957, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 800 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa modell 9228, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa modell 9228, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
12 500 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito, 1930-tal.
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito, 1930-tal.
Klubbat pris 
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 850 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9206, Taito 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9206, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 950 EUR
Utropspris
2 300 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Idman, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
5 250 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 400 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, skål, brons, Taito 1949.
PAAVO TYNELL, skål, brons, Taito 1949.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, skålar, 4 st, Oy Taito Ab.
PAAVO TYNELL, skålar, 4 st, Oy Taito Ab.
Klubbat pris 
3 150 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 700 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito/Idman, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito/Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
11 000 EUR
Utropspris
6 500 - 7 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/8, Taito 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/8, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
6 200 EUR
Utropspris
7 500 - 8 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell H2-86, Idman 1960-tal.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell H2-86, Idman 1960-tal.
Klubbat pris 
470 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell K2-10, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell K2-10, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
970 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell K2-49, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell K2-49, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAULA HÄIVÄOJA, ÖRHÄNGEN, silver, 1968.
PAULA HÄIVÄOJA, ÖRHÄNGEN, silver, 1968.
Klubbat pris 
150 EUR
Utropspris
200 - 300 EUR
PAULI VUORISALO, "ORIENTAL ASSOSIERING".
PAULI VUORISALO, "ORIENTAL ASSOSIERING".
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PEKKA PAIKKARI, KERAMIKSKULPTUR. Arabia.
PEKKA PAIKKARI, KERAMIKSKULPTUR. Arabia.
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PENTTI MELANEN, "PÅ VÄG".
PENTTI MELANEN, "PÅ VÄG".
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
PER STENIUS, "INDIAN FIGURES".
PER STENIUS, "INDIAN FIGURES".
Klubbat pris 
1 270 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

370. Märta Måås-Fjetterström, draperi, "Daggkåpan med rött", inplock på linnebotten, ca 183 x 112 cm, signerat MMF.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
24 000
 
SEK
ditt bud
22 000
 
SEK
ditt bud
Fair warning
20 000
 
SEK
ditt bud
19 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK