76
1119451

STOLAR, ett par, senempire, Ryssland, 1800-talets första hälft.

Utropspris
600 - 800 EUR
6 610 - 8 810 SEK
638 - 851 USD
Klubbat pris
600 EUR

Mahogny, delvis skuren dekor. Lösa stoppade sitsar. Sitthöjd 45 cm, total höjd ca 92 cm.

Ställvis slitage. Senare klädsel.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

395. Johan Malmstedt, sockerskål med lock, silver, Göteborg 1792. Gustaviansk.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK