Madeleine Pyk – en samling F769

Helsinki Design Sale

Auktion: 31 maj - 13 juni, online.
Läs mer om auktionen här >

30 föremål
FÅTÖLJER ETT PAR, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
GIO PONTI, soffa, tillverkad av Asko 1957-1959.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj, Aulanko-modellen. Formgiven 1939.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SOFFA, "Anja", Oy Paul Boman Ab, 1940-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
STUDIO 65, SOFFA för Gufram, Italien 1986.
Klubbat pris
1 950 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR