Helsinki Design Sale F198

17 föremål
TAKLAMPA, modell AA71, Itsu 1950-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, tillverkare KJM-TuoteOy 2000-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
CARLO NASON, takkrona, Murano 1960-tal.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A622B, Valaistustyö.
Klubbat pris
721 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A605 för Valaistustyö.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, ett par, modell A605 för Valaistustyö.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 559, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9013, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, "Patricia" T 372/15 Markaryd 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 460 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAKKRONA, "Miracle", Bakalowits & Sohne, Österrike 1960-tal.
Klubbat pris
3 933 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
1 853 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
Klubbat pris
880 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

25. Gio Ponti, vas, glas, "A Canne" Venini, Murano Italien, 1950-1960-tal, modell nr 3702.
Utropspris
6 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Fair warning
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK