1193039
KANDELABRAR, ett par, brons, senempire, 1800-talets första hälft.
Kandelabrar, ett par, brons, senempire, 1800-talets första hälft.

Patinerade och delvis förgyllda. Trepassformad fot. För fyra ljus.
Höjd 51,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och patina.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N600

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
1 000
10 447
1 118
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (9 bud)
3 dec 5:46
1 000 EUR
29 nov 18:30
900 EUR
28 nov 20:45
730 EUR
28 nov 13:23
700 EUR
28 nov 13:00
680 EUR