Helsinki Design + Contemporary Art F201

16 föremål
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN, modell 98, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
EERO AARNIO, fåtöljer, 2 st samt bord, "Delfin", Adelta.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
ALVAR AALTO, matbord H94, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
HENRIK TJAERBY, matbord, "Bamboo", Artek Studio 2000-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, Soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
VILJO REVELL, soffbord,1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR